İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARI DERNEĞİ

BİYOSİDAL ÜRÜNLERİN BUGÜNÜ VE GELECEĞİ?

BİYOSİDAL ÜRÜNLERİN BUGÜNÜ VE GELECEĞİ?

Değerli Katılımcılar,

3. Uluslararası Biyosidal Kongresi, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ve Biyosidal İş ve Çevre Sağlığı Derneğiişbirliği, Çukurova Üniversitesi ve Ege Üniversitesi’nin desteği ile birlikte 22-25 Kasım 2016 tarihleri arasında Antalya Maritim Pine Beach Hotel'de düzenlenecektir.

9 – 13 Kasım 2015 tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Katılımlı 2. Ulusal Biyosidal Kongresi başarı ile tamamlanmıştır. Kongremize yurtiçinden 125 ve yurtdışından 11 olmak üzere toplam 136 konuşmacı, 165 akademisyen, 73 öğrenci, 133 belediye çalışanı, 285 sağlık çalışanı, 28 hastane temsilcisi, 407 özel sektör temsilcisi, 360 kurs katılımcısı ile toplam 1587 kişi katılım sağlamıştır. Kongre boyunca 21 oturum, 3 konferans, 2 uydu sempozyumu ve 2 panel düzenlenmiştir.

Ülkemizde biyosidal alanında en kapsamlı katılım ile gerçekleşen kongrenin biyosidal ürünlere ilişkin üretim, pazarlama ve uygulama anlamında kamu ve özel sektör olmak üzere herkes adına amacına ulaşmış olduğunu görmenin gururunu yaşıyoruz. Standartlarımızı artırarak bu yıl da geçmiş yıllarda yaptığımız kongrelerden bir basamak daha önde ve daha başarılı bir kongre yapmayı planlamaktayız. Sizlerden aldığımız güçle, giderek artan azim ve kararlılığımız ile yolumuza devam ediyoruz.

Kongremizi Avrupa Kimyasallar Ajansı (ECHA), Chemical Watch, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) ve Avrupa Haşere Yönetimi Dernekler Konfederasyonu (CEPA) gibi uluslararası arenada büyük rol oynayan birçok kurum ve kuruluş desteklemektedir. Bu yıl uluslararası katılımın daha da artmasını planladığımız kongremizde Avrupa Komisyonu ve Avrupa Kimyasallar Ajansı’nın ( ECHA) rolü, Biyosidal Ürünlerin Global Kayıtlandırılmasında Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) rolü, Avrupa Birliği piyasasındaki mevcut biyosidal ürünler ve kullanımları: Fırsatlar ve zorluklar, Biyosidal ürünlerde sürdürülebilirlik ve risk değerlendirmesi, biyosidal ürünlerde maksimum kalıntı limitleri, biyosidal endüstrisinin bugünü ve geleceği, biyosidal mevzuatının etkileri ve satıcılar için çözümler, biyosidal ürünlerin günlük hayatta kullanımı, biyosidal ürünlerin küçük ve orta büyüklükteki işletmelere (KOBİ) etkisi, endokrin bozucular konusunda Avrupa Birliği’nde yaşanan gelişmeler ve BPR’da ara ürünler gibi başlıca konular tartışılacaktır.

Bu konulara ek olarak biyosidal ürünlerin kullanımında başlıca paydaşlardan biri olan yerel yönetimlerin haşere kontrolünde biyosidal ürün yönetmeliği, satın alma süreçleri, haşere kontrolü uygulamalarında yaşanan sorun ve çözüm önerileri ve benzeri birçok konu, hastanelerin biyosidal ürün alım süreçleri, sağlık personeli ve hastane çalışanlarının hastane enfeksiyonları ve mesleki risklere karşı korunması konusunda gerekli önlemlerin alınması ve çalışan personelin yeterince bilinçlendirilmesi önem arz etmekte olup; bu konuda Üretici Firmalar, Kullanıcılar Akademisyenler ve THSK Çevre Sağlığı Dairesi çalışanları ile birlikte Biyosidal ürünlerin kullanımı hakkında bilgi sahibi olabileceklerdir.

Avrupa Birliği üyesi ülkelerin yetkili otoriteleri, üniversiteler, hastaneler, belediyeler, yurt içi ve yurt dışından sektör temsilcilerinin katılımı ile 22-25 Kasım 2016 tarihleri arasında Antalya Maritim Pine Beach Hotel’de düzenlenecek olan3. Uluslararası Biyosidal Kongresi'nde sizleri aramızda görmeyi umuyor, değerli katkı ve katılımlarınızı bekliyoruz.

 

Saygılarımla,

Prof. Dr. İrfan ŞENCAN
Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı
Kongre Başkanı

 

http://www.biyosidal2016.org/

 

Kayıt Konaklama

 

 Kongre Kayıt Ücretleri

 

 Kayıt Tipi 24 Haziran 2016 öncesi 24 Haziran 2016 ve sonrası
 Genel Katılımcı 600 TL 750 TL
 Asistan / Öğrenci 150 TL 200 TL

Fiyatlara %18 KDV Eklenecektir.

 

Kayıt Ücretine Dahil Olan Hizmetler;

  • Bilimsel Toplantılara Katılım 
  • Kongre Malzemeleri (Kongre Çantası, Cep Programı, Bildiri Kitapçığı, Katılım Sertifikası, Yaka Kartı)

 

 Kurs Kayıt Ücretleri

 

 Kurs Adı  
 Endüstriyel Hijyen Eğitimi (22 - 23 - 24 Kasım 2016) Detaylı bilgi almak için tıklayınız... 150 TL
 Hata Modu ve Etki Analizi Eğitimi (22 - 23 - 24 Kasım 2016) Detaylı bilgi almak için tıklayınız... 150 TL

 Büyük Endüstriyel Kaza Risklerinin Azaltılması Eğitimi (23 - 24 Kasım 2016) 

 Detaylı bilgi almak için tıklayınız...

250 TL

 Patlamadan Korunma Doküman Hazırlama Eğitimi (22 - 23 - 24 Kasım 2016) 

 Detaylı bilgi almak için tıklayınız...

200 TL

Fiyatlara %18 KDV Eklenecektir.

 

***Önemli Not: Kurslar en az 20 kişi olması durumunda düzenlenecektir. Kurslar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi (ÇASGEM) eğitmenleri tarafından verilecektir. Kurs kaydı yaptırmak isteyen katılımcıların kongre kaydı yapılmış olması zorunludur.

 
 Konaklama Ücretleri

 

Otel 24 Haziran 2016 öncesi 24 Haziran 2016 ve sonrası
Tek Kişilik Oda

İki Kişilik Odada

Kişi Başı

Tek Kişilik Oda

İki Kişilik Odada

Kişi Başı

 Maritim Pine Beach Hotel 1100 TL 900 TL 1300 TL 1100 TL

Fiyatlara %8 KDV Eklenecektir.

 

Konaklama Ücretine Dahil Olan Hizmetler;

  • Yukarıda yer alan paket fiyatlar 21 Kasım – 25 Kasım 2016 tarihleri arasında 4 gece her şey dahil konaklamayı içermektedir.

**Kongre otelinde konaklamayacak olan misafirlerimizin Dış Katılım ücreti ödemesi zorunludur.

 

 Dış Katılım Ücreti

 

  24 Haziran 2016 öncesi 24 Haziran 2016 sonrası
 Dış Katılım 700 TL 800 TL

Fiyatlara %18 KDV Eklenecektir.

 

Kongrenin tüm konaklama işlemlerinin FTS Kongre aracılığı ile yapılması zorunludur. Kongre otellerinde konaklama alınmaması ya da konaklamanın FTS Kongre aracılığıyla yapılmaması durumunda kayıt ücretine 4 günlük paket Erken kayıtta 700 TL, Geç Kayıtta 800 TL dış katılım bedeli eklenecektir. Dış katılım bedelinin ödenmemesi durumunda kongre oteline giriş sağlanamayacağından ödemenin kayıt ile birlikte tamamlanmasını önemle rica ederiz. Konaklamayan misafirler için uygulanacak olan dış katılım ücretine, bilimsel oturum günlerinde öğle yemekleri, kahve molaları, dâhil olup KDV hariçtir.

 

Dış Katılım Ücreti Nedir?

Her şey dâhil sistemde çalışan otellerde otel konsepti dâhilinde kongre aktiviteleri süresince tüm bar ve restoranlarda yiyecek ve içecek servisleri ücretsiz sağlanmaktadır. Bu nedenle otele girişlerde kimlik kontrolü yapılmakta ve acente aracılığı ile kongre otellerinde konaklama yapılmaması durumunda hizmetlerin karşılığı olarak otel tarafından dış katılım ücreti alınmaktadır. Bedelin ödenmemesi durumunda kongre oteline giriş sağlanamamaktadır.
Dış katılım ücretine kayıt türü ayırmaksızın tüm katılımcı ve firma temsilcileri tabiidir. Ödemenin kongre öncesinde tamamlanması gerekmektedir.

 

Firma Temsilcisi Konaklama ve Dış Katılım Ücretleri

Kongremize stant ile katılım gösteren firmalar için firma temsilcisi kaydına dış katılım veya konaklama dâhil değildir. Bunun dışında kongreye katılan tüm firma temsilcileri kayıt veya dış katılım ücretine tabii olduğunu önemle hatırlatmak isteriz.

 

 Transfer Ücretleri

 

 Transfer Tipi Ücret
 Çift Yön Toplu Transfer 200,00 TL

Fiyatlara %18 KDV Eklenecektir.


Özel transfer talepleri için FTS Kongre ile irtibata geçilmesi gerekmektedir, ücretlendirme ayrıca yapılacaktır.

 

 

HESAP BİLGİLERİ

BANKA

ZİRAAT BANKASI

ŞUBE ve KODU

YILDIZEVLER ŞUBESİ / 0919

HESAP ADI

FTS TURİZM KONGRE ORG. HİZ. TİC. LTD. ŞTİ.

HESAP NO (TL)

0919 - 485558863 - 5022

IBAN (TL)

TR 690001000919485588635022

AÇIKLAMA

3. ULUSLARARASI BİYOSİDAL KONGRESİ

 

İptal / İade Şartları:

  • Tüm iptal talepleri FTS Turizm Kongre Organizasyon Hizmetleri Tic. Ltd. Şti.’ne yazılı olarak bildirilmelidir.
  • 24 Haziran 2016 tarihinden önce yapılan iptal talebinde, yatırılmış bulunan ücretin %10 banka masrafları kesildikten sonra iade edilecektir.
  • 24 Haziran 2016 tarihinden sonra yapılacak iptallerde herhangi bir iade yapılmayacaktır.
  • 24 Haziran 2016 tarihinden sonra sadece isim değişiklikleri kabul edilecektir.

Bütün iadeler kongre sonrasında yapılacaktır.

Diğer Duyurular