İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARI DERNEĞİ

Endüstriyel Bakım Teknolojileri Fuarı

DAVETLİSİNİZ!

Sektörümüzün Değerli Temsilcisi,
21-23 Nisan 2016 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Fuar ve Kongre Sarayı'nda gerçekleşecek olanMaintenance Endüstriyel Bakım Teknolojileri Fuarı bulunan standımızda sizleri ağırlamaktan mutluluk duyacağız. Endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin izlenebileceği fuarda üç gün boyunca zengin içerikli etkinlikler de bulunmaktadır. Fuar ve etkinliklerine ilişkin bilgileri, on-line fuar davetiyenizi ilgili linklerden temin edebilirsiniz.
Saygılarımızla,

111
NOLU STANDDAYIZ

 

 

 

 

 

 

 

 

Endüstriyel Ağır Bakım ve Hassas Bakım Teknolojileriiçin uzmanlık platformu...

 

MAINTENANCE İstanbul

Endüstriyel Bakım Teknolojileri Fuarı
21-23 Nisan 2016  ICEC – Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı - İSTANBUL
Tesis yöneticileri ve sürdürülebilirlik alanında ürün ve hizmet üreten “maintenance” uzmanları bilgi paylaşımları için biraraya geliyorlar.
Endüstriyel, rezidansiyel ve hizmet tesislerinin ekonomik işlerliği, geleceğe dönük bakım teknoloji ve gelişmelerinden, modern tesis yönetim tekniklerinden faydalanmayı gerekli kılıyor. Üretim prosesleri, kontrol teknikleri, yapısal koruma ve bakım, tesis yönetim modelleri, sertifikasyon ve risk yönetimi, tesis sürdürülebilirliğinin vazgeçilmez yönetim alanları.
Projelendirmeden yatırıma; üretimden kontrol ve yönetime varan tüm süreçte tesis yöneticileri ile endüstri profesyonellerinin taleplerini ve bakım endüstrisinin ürün ve hizmet teknolojilerini buluşturacak; bu alanda önemli bir network işlevi görecek sektör fuarı Maintenance İstanbul 2016, tüm özellikleriyle bir “ihtisas fuarı”.

  

Sektör olarak ‘maintenance’
Bakım ve tesis yönetimi endüstrisi ile tanımlanan alan; tesis yapıları ve tüm donanımını kapsayan, yatırım-üretim-yönetim sürecindeki temel ürün ve hizmet gereksinimleri; tesis yönetimi hizmetleri, teknolojileri; işletme sürdürülebilirliği için gerekli olan bakım, proses ve kalite kontrol, sertifikasyon, risk yönetimi alanları. Üretim ve enerji verimliliği, endüstriyel karlılık, tesis modernizasyonları ve yatırımların geleceğe aktarımı da, bakım ve sürdürülebilirlik konusunu ‘maintenance’ kavramı ile sektörleştiriyor.
   
İSTANBUL: endüstri, teknoloji...
Marmara bölgesi, Maintenance İstanbul’un bütünüyle hinterlandı olarak belirleniyor.  Bölgenin Anadolu ve Avrupa bölümlerindeki endüstriyel tesisler, kent merkezindeki rezidansiyel yapılar, sağlık ve hizmet binaları bu hinterlandın içinde yer alıyor. Tüm tesis yönetimleri, teknik ve idari hizmet üniteleri, uzman ve profesyonelleri fuarın “maintenance network”ünde bulunuyor. İstanbul ile birlikte Kocaeli, Bursa gibi sanayi kentleri de Maintenance İstanbul’un özel olarak odaklanacağı merkezler arasında.
   
Bir “network” olarak fuar...
Maintenance İstanbul sadece bir fuar ve sergi olarak düzenlenmiyor. Tesis yönetimi, endüstriyel bakım, tesis sürdürülebilirliği alanlarında geniş bir hinterlanda yayılan uzman ve profesyonellerin “bilgi ağı” ve meslek platformu olarak fuara odaklanıyor. Sergilenen ürün ve hizmetlerin, standlarda sunulan teknolojilerin yanısıra, fuar süresince yürütülen konferans, toplantı ve teknik sunum ortamları, sektör profesyonellerini ve tesis yöneticilerini bu bilgi ağı çerçevesinde buluşturuyor. Maintenance İstanbul’un mesleki network ortamı, fuar öncesi ve sonrası periyodlar için de “maintenance” sektörüne yayınlar, toplantılar ve iletişim kanalları ile hizmet üretmeye devam ediyor.
        
        
Katılımlar, sunumlar: Projelendirmeden kuruluma, üretimden kontrole ürün ve hizmetler...
Maintenance İstanbulendüstriyel ya da rezidansiyel tüm tesislerin devamlılığı için hizmetleri, sistem ve teknolojileri, ürünleri, tesis yöneticilerine sunmak için düzenleniyor:
> “Tesis yönetimi” işlevlerinin tümünü kapsayan bir işletme devamlılığı için know-how...
> Proses, otomasyon, proje geliştirme, verimlilik ve varlık yönetimleri, lojistik, enerji, çevre, risk yönetimleri...
> Kalite sertifikasyon, denetim, belgelendirme için organizasyonlar...
> Bakım, onarım, kontrol, modernizasyon, kalibrasyon, mekanik işlemleri, bakım sistem ve ürünleri... Enerji, çevre, atık/dönüşüm yönetimi...
> Yapısal ve teknolojik devamlılık işlemleri, endüstriyel temizlik, yapısal renovasyon ve ekipman...
Teknolojiler, sistemler, endüstriyel know-how, malzemeler, yedek parça ve komponentler, hizmetler, Maintenance İstanbul’un kapsamı içinde.
  

MAINTENANCE İSTANBUL’un ziyaretçi hedefleri

Tesis sahipleri, işletmecileri ve yöneticileri, tesis teknik uzmanları ile birlikte Maintenance İstanbul’un ana ziyaretçi grupları.
Meslekler...
makine mühendisleri, elektrik mühendisleri, kimya mühendisleri, endüstri mühendisleri, inşaat mühendisleri, çevre mühendisleri, teknikerler-teknisyenler, teknik müdürler, üretim müdürleri, IT yöneticileri...
Yönetimsel alanlarda profesyoneller...
yönetim, üretim, bakım § teknik servisler, pazarlama, tedarik, planlama, araştırma, denetim, danışmanlık...
         
  
   
Sektörler,  tesisler...

üretim endüstrisi, kimya endüstrisi, yakıt/gaz endüstrisi, enerji/su tesisleri, altyapı tesisleri, otomotiv endüstrisi, denizcilik endüstrisi, taşımacılık sektörü, gıda endüstrisi, ilaç endüstrisi, sağlık tesisleri, turizm tesisleri, havacılık tesisleri, basın tesisleri, 3.Taraf Denetim kurum ve kuruluşları...
Tüm mesleki, profesyonel ve sektörel hedefler Maintenance İstanbul’da buluşan temel özneler.
  
  

MAINTENANCE İSTANBUL kapsamındaki ürün grupları
Bakım sektörüne materyal ve teknoloji üreten kuruluşlar, hizmet sektörü, uygulama firmaları ve denetim/sertifikasyon kurumları Maintenance İstanbul’un ana katılımcı kategorileri.
Fuar, katılımcı ürün ve hizmetleri yedi ana başlıkta ziyaretçilerine sunuyor:
> YÖNETİM (Management)
    Bakım ve tesis yönetimi, Proje-Yatırım-Kurulum-İşletme yönetim modelleri

> BAKIM (Maintenance)
    Bakım-onarım teknolojileri, proses sürdürme ürün, hizmet ve işlemleri

> KONTROL (Inspection)
    Kontrol-Ölçümleme-Görüntüleme teknolojileri, 3.Taraf denetim kurumları

> BT-SİSTEM (IT Technology)
    Bilgi-sistem teknolojileri

> TESİS (Facility)
    Tesis yapısal teknik bakımı ve donanımı

> ENDÜSTRİYEL TEMİZLİK (Industrial Cleaning)
    Endüstriyel-spesifik temizlik teknoloji ve hizmetleri

> ORGANİZASYONLAR (Organizations)
    Araştırma, eğitim, yayıncılık ve ticaret kurumları
   
     
    
BU FUAR 5174 SAYILI KANUN GEREĞİNCE TOBB (TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ) İZNİ İLE DÜZENLENMEKTEDİR.
     

Diğer Haberler