İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARI DERNEĞİ

İş Güvenliği Uzmanları İzmit’te Toplandı

Kocaeli il genelinde faaliyetini sürdüren Milli Eğitim camiasının İş Güvenliği Uzmanları, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda toplandı.

İSG il çalışmalarından sorumlu Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Fazilet DURMUŞ başkanlığında yapılan toplantıya İSG İl Koordinatörü Hayati ÖZTÜRK ve tüm ilçelerde görevli İş Güvenliği Uzmanları katıldı. Derneğimiz yönetim kurulu eğitim sorumlusu üyesi Muzaffer OĞUZ'un da katıldığı toplantıda kamuda iş güvenliği çalışmaları konuşuldu.

Açılış konuşmasını yapan şube müdürü Fazilet DURMUŞ, İSG çalışmaları bünyesinde ülke genelinde adeta öncü bir il olunduğu ve çalışmaların Bakanlık nazarında takdirle karşılandığı bilgisini vererek “bugüne kadar büyük özveriyle çalışan tüm uzman arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Ardından il koordinatörü Hayati ÖZTÜRK, Milli Eğitim Bakanlığı’nda yapılan İSG çalıştayı hakkında bilgiler verdikten sonra uzmanlarda fikirlerini beyan ederek yaklaşık 6 aydır yapılan çalışmalar değerlendirildi.

Çalışanlara yönelik yapılan temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinin yıl sonuna kadar tüm il genelinde tamamlanması gerektiğine vurgu yapıldıktan sonra, gelecek aylarda yapılması gereken görevlendirilmeler hakkında uzmanların görüşlerine yer verilerek toplantı sona erdirildi.

 

Diğer Haberler